0 506 976 47 94
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Güvenlikli İskele Kurulumu

23 Nisan 2021
426 kez görüntülendi
Güvenlikli İskele Kurulumu

Uluslar arası standartlara uygun güvenliğe sahip olan iskele çeşitleri, tamamen nasıl kurulduklarıyla alakalı bir şekilde kullanılabiliyorlar. Güvenlikli iskele kurulumu için zeminin her noktasında yükseklik ve eğim hesaplamalarının yapılması, iskele ayaklarının bu hesaplamalara göre yerleştirilmesi gerekir. İskelelerde ayaklardan birkaçının diğerlerine göre çok uzun veya çok kısa olması, yana veya öne doğru devrilmelere neden olabilir. Bu tarz riskler doğrudan yüksek inşaat mühendisleri tarafından analiz edilmekte ve önlemleri alınmaktadır.

Güvenlikli İskele Projeleri

Güvenlikli iskele kurulumu için Türkiye’de iskele projelerinin her birine yönelik farklı birleştirici ve sabitleyici malzeme belirlenmesiyle hizmet veriliyor. Eskişehir merkez ve diğer ilçelerde onlarca projeye eş zamanlı olarak iskele sağlayan ESGİ şirketiyle iletişime geçebilirsiniz. Resmi siteden tüm iletişim bilgilerine ve kurumun adres bilgisine ulaşabilir, güvenlikli iskelelerin kurulumuna dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Güvenlikli Dış Cephe İskelesi

İskele satın almadan, sadece kiralama yoluyla dış cephe iskeleleri aracılığıyla boya ve ısı yalıtım sistemlerinin kurulumunun gerçekleşmesi mümkündür. Eskişehir iş iskeleleri, mobil iskeleler ve yapıların inşaat faaliyetlerinde kalıp oluşturulması için kullanılacak sabit kalıp iskeleleri kullanılabiliyor.

Yüzlerce kiloluk ağırlıkları taşıyacak şekilde hazırlanmış olan bir iskele sayesinde özel olarak o projeye uygun bir ortam oluşturulabiliyor. Zeminin veya iskelede kullanılacak olan sabitleme ekipmanlarının güvenliği ve risk teşkil etmeme durumu son derece önemlidir. Güvenlikli iskelelerle ilgili taleplerinizi doğrudan şirkete iletebilir, iş sağlığı ve güvenliğine verdiğiniz öneme uygun bir çalışma gerçekleştirilmesini isteyebilirsiniz.

Güvenli İskele Firmaları

Güvenlikli iskele kurulumu için zemin parçaları, direkler, yatay direkler, çapraz güvenlik boruları ve iskele çerçeveleri gerekmektedir. Bu parçaların iskelenin tipine göre farklı sabitleme aparatları aracılığıyla sabitlenmesinin ardından, iskele firmasının kurulumla ilgili çalışması sona erecektir.

Eskişehir İskele Kurulum Şirketleri

İskele kurmak için yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olmak, yüksek inşaat mühendisleri açısından son derece önemlidir. Yapının dışarıdan veya içeriden tüm bakım ve onarımı, restorasyonu ve diğer çalışmaları doğrudan iskelelerle gerçekleştirilebiliyor. Güvenlikli iskele kurulumu ekstra maliyet veya çok yüksek bir külfet oluşturmayacağı için, eski tip iskeleler yerine güvenlikli olanları tercih etmelisiniz.

Yüksek İnşaat Mühendisi Fatih Tozlutepe hem işçilerin iş kazası yaşamasının önüne geçmek hem de çökme sorunlarının önüne geçmek için dikkatli davranıyor. ESGİ çatısı altında yıllardır yüzlerce proje gerçekleştirmiş olan Tozlutepe’nin kamu kurumları ve özel kurumlar için çok avantajlı kiralama ücretleri bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonHemen Arayın