0 506 976 47 94
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

İş Güvenliği

Anasayfa » İş Güvenliği

Ülkemizde ve dünyada en önemli konuların başında iş sağlığı ve güvenliği konusu gelmektedir. Özellikle riskli çalışma gruplarında yaşanan iş kazaları nedeniyle daha fazla önlem almak ve daha fazla uygulama geliştirmek gerekmektedir. Bu alanda ülkemizde de birçok kanun ve yönetmelik bu alanı belirlemektedir. Tüm bu prosedürlerin, kanun ve yönetmeliklerin takibini yapmak ve iş yerinde doğru prosedürlerin uygulanmasını sağlayabilmek içinse bu alana ilişkin uzmanlarla çalışmak gerekmektedir.

Ülkemizde Yasal Durum

30 Haziran 2012 tarihinde tüm işyerlerini ve özellikle de inşaat sektörünü kapsayan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yürürlüğe girmiştir. Kanun doğrultusunda tüm iş yerlerinde ve özellikle de yapı işlerinde alınacak asgari iş güvenliği şartları belirlenmiştir. Risk grubu olarak özellikle inşaat sektörü oldukça tehlikeli bir sınıfta yer almaktadır. Yine 2013 yılında yayınlanan “ Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği” doğrultusunda yapı işlerinde alınacak olan asgari iş sağlığı ve güvenliği şartları da belirlenmiştir. Ve söz konusu yönetmelik 6331 Sayılı Kanun kapsamına giren tüm yapı işyerlerinde uygulanmaktadır.

Yönetmelikte de belirtildiği gibi tüm yapı şirketlerinin eksiksiz bir şekilde uymaları gereken söz konusu mevzuat konusunda farklı proje sorumluları ile çalışılabilmektedir.

Eskişehir’de İş Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamına giren bütün yapı işlerini ilgilendiren bahsi geçen yönetmelik oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Bu doğrultuda Eskişehir’de statik güçlendirme projeleri tasarımı ve firmalarda iş güvenliğinin doğru bir şekilde sağlanması konularında Fatih Tozlutepe uzun yıllardır firmalara hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışı projelerde görev alan Fatih Tozlutepe ve kadrosu iş güvenliği konusunda tüm yönetmelik ve kanunlara uygun projelerle firmalara destek olmaktadır. Hem işinizin hem de çalışanlarınızın güvenliğiniz sağlamak için doğru projelerle çalışmanız gerektiğini unutmayın.

Mevzuatta İş Güvenliği Ve Sağlığı

Dünya ölçeğinde ve ülkemizde iş kazaları oldukça ciddi boyutlara ulaşmıştır. Teknolojinin gelmiş olduğu bu noktada halen daha bu denli yüksek rakamlarda iş kazası vakalarının görülmesi ise özellikle tehlikeli iş alanların doğru projelendirme ve doğru konumlandırma yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Özellikle kendine dair koşullarından ötürü inşaat sektörü iş kazaları konusunda en riskli sektörlerin başında gelmektedir. Söz konusu risklerin ortadan kaldırılabilmesi ve iş yerinde bütünlüklü bir şekilde iş güvenliği konusunun sağlanabilmesi için;

  • Çevre analizi ve etütler
  • Projelerin yasal takibi ve
  • İnşaat izni gibi aşamaların da yürütüldüğü firmamızdan destek alabilirsiniz.

Fatih Tozlutepe yönetimindeki uzman teknik kadromuz, uzun yıllardır Eskişehir’de birçok sektörden birçok firmaya iş güvenliği ve sağlığı konusunda danışmanlık yapmakta ve iş kazalarının en aza indirilebilmesi hatta söz konusu riskin ortadan kaldırılabilmesi için faaliyet göstermektedir. Firma bünyesinde bulunan İSG Belgeli uzmanlarımız ile inşaat sektöründe iş sağlığı ve iş güvenliği denetim hizmetleri sunulmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayın