0 506 976 47 94
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Güvenli Cephe İskelesi

23 Nisan 2021
290 kez görüntülendi
Güvenli Cephe İskelesi

İskele kurulumlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, çevre ve işçiler için güvenli olup olmamasıdır. Güvenli cephe iskelesi bakım ve onarım çalışmalarında veya yıkımlarda bir hat halinde yüksek noktalara ulaşılabilmesi için gereklidir. Bu süreçte hem işçilerin hem de kullanılacak olan ekipmanların sabit ve sallanmayan bir zeminde bulunması hedeflenir. İş sağlığı ve güvenliği için yüksek inşaat mühendisleri tarafından hem tüm malzemelerin belirlenmesi hem de kurulumuyla ilgili çalışmalar gerçekleştirilir.

Güvenli Cephe İskele

İskele kurulacağı zaman haber verilmesi ve resmi denetimlerin yapılması için bir ekip çağırılması gereklidir. Güvenlikli iskeleler ve mobil iskeleler de dahil olmak üzere, belirli bir süre gerçekleştirilecek olan çalışmalara yönelik denetim yapılacaktır. Güvenli cephe iskelesi kurulumuyla ilgili olarak şahsi bir girişimde bulunmak yerine, bu işin uzmanlarından yardım alınması gereklidir. Eskişehir için yıllardır bu sektörün önde gelen şirketlerinden olan ESGİ ile görüşerek, güvenli cephe iskelesi kiralayabilirsiniz.

Güvenlikli Dış Cephe İskelesi

İşçilerin sağlığına ek olarak, iskelenin kurulacağı bölgenin civarında yer alan dükkanlar ve vatandaşlar için de risk oluşmaması gereklidir. Eskişehir bünyesinde iskele kurulumu ve inşaatlara yönelik çalışmalarla ilgili denetimleri yapan çok sayıda memur bulunmaktadır.

Güvenlikli Dış Cephe İskelesi Fiyatları

Güvenli cephe iskelesi ile müşterilerin bakım onarım taleplerinin tüm işçilerin sağlığını koruyacak çalışmalar gerçekleştirilebiliyor. Korkuluklar, diz altı bölge ve yan korumalıklar ile hem işçiler hem de çalışma materyallerinin aşağıya düşmesinin önüne geçiliyor.

Sabitleme aparatlarının doğru kullanımı, zeminin düz hale getirilmesi için her detaya dikkat edilme durumu son derece önemlidir. Her iskelede özel olarak kontrol formları dolduruluyor ve bu iskelenin çalışmaya uygun olup olmadığı denetleniyor. Dış cephe iskelelerinin fiyatları tamamen kaç metrelik uzunluk ve genişliğe sahip bir proje olduğuna bağlı olarak değişmektedir.

Güvenli Cephe İskelesi Ölçüleri

Cephe kurulum ve söküm işlemleri için proje ücretleri dahilinde ESGİ tarafından hizmet verilmektedir. Güvenli cephe iskelesi için günlük, haftalık, aylık projelerin çok avantajlı fiyatlar belirleniyor. Firma kurucusu ve projelerin tümüyle ilgili detayları belirleyen Yüksek İnşaat Mühendisi Fatih Tozlutepe, şehir genelinde faaliyet gösteriyor.

ESGİ aracılığıyla yıkım ve inşaat çalışmaları dahil olmak üzere, her bir dış cephe bakım onarım projesi için iskele kiralamak mümkündür. İskelelerin genişliği 0,73 metre olarak belirlenmiştir. Çerçeve uzunluğu ise 250 cm olarak belirlenmiş ve birçok projede bu çerçeve modeliyle standartlar oluşturulmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonHemen Arayın