0 506 976 47 94
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Güvenlikli İskele Standartları

23 Nisan 2021
248 kez görüntülendi
Güvenlikli İskele Standartları

Güvenli bir iskele kurulumu için sektörün en güvenli şirketlerinde prosedürlere uygun çalışmalar gerçekleştiriliyor. Güvenlikli iskele standartları için Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen kontrol formundaki iskele kurulum formuna uyulmalıdır. İskelenin düz bir zeminde olması zorunlu değildir fakat zemin etüdünün en iyi şekilde yapılması ve sallanmasının engellenmesi gereklidir. Yana veya öne doğru yıkılmasını engellemek amacıyla tüm prosedürlere uyulması durumunda, iskelenin panosuna iskele kontrol formunun yapıştırılması sağlanır.

Güvenli İskele Firmaları

Güvenlikli iskele standartları ile müşterilerin günler hatta aylar boyunca sabit kalacak olan iskelelerde çalışması mümkün olacaktır. Eskişehir flanşlı iskele kiralama hizmeti veren firmalar, bu iskele tipini özellikle de merdiven sistemlerine uygun olması nedenle tercih ediyor. 360 derecede toplamda 8 farklı delik bulunduran ve kolaylıkla cephe genelini dolaşma olanağı sunan bir iskele olması, flanşlı iskelenin kullanılmasını sağlıyor.

Eskişehir Güvenlikli Dış Cephe İskelesi

Eskişehir iskele kiralama hizmetlerinde H tipi iskelelerin kullanımına yönelik standartlar, iki çapraz ve bir yatay bağlantı hattına göre şekillenmiştir. Boruların yerleştirilmesinin ardından iskelenin gövde parçasının yerine konulması ve alt ayar milleri ve boru kelepçelerinin kontrol edilmesi gereklidir. Çapraz bağlantı elemanları da işçi güvenliği açısından takılması şart olan iskele parçalarındandır.

Dış Cephe İskelesi Projeleri

İskele kurulurken dikkat edilmesi gereken noktalar, inşaatlarda ve bakım onarım çalışmalarına yönelik standartlarla belirlenmiştir. Çok yönlü bağlantılar oluşturulabiliyor olma durumu, ağırlığın ve dengenin birçok farklı noktaya eşit bir şekilde dağıtılmasını ve kontrol edilmesini sağlar. Güvenlikli iskele standartları ile farklı iskele tiplerindeki avantajların ve dezavantajların durumuna göre projelerin oluşturulması gereklidir.

Güvenlikli iskele modüllerinde özellikle de 50 santimetrede bir olmak kaydıyla, fincan aralıklarının bulunması gereklidir. Yatay boruların özel olarak kelepçeler kullanılarak hareket etmeyecek bir hale getirilmesi, montaj esnasında ve sonrasında güvenliğin sağlanması için şarttır.

Güvenli Cephe İskelesi Şirketleri

İskele sistemlerinde yıkılmaların ve işçi hayatını olumsuz etkileyecek durumları önüne geçilebilmesi için profesyonel destek alınmalıdır. Güvenlikli iskele standartları için 250 cm uzunluk, 0,73 metre genişlik bulunan iskelelerden yararlanılıyor. Yüksek İnşaat Mühendisi Fatih Tozlutepe tarafından detaylıca zemin ve iskele statiğine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

ESGİ güvencesiyle 1 gün içerisinde onlarca metrekarelik iskelelerin kurulması, cephe çalışmaları için platformun hazır hale getirilmesi mümkündür. Cephe iskele şirketleri arasında yer alan Eskişehir Güvenli İskele Kiralama firmasında birçok farklı proje ve tesis için bakım ve onarıma yönelik dış cephe iskelesi talep etmek mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonHemen Arayın